Kolik bebekler için ne yapılmalıdır

En son güncellendiği tarih: 27 Eki 2020

Kolik bebekler için yapılması faydalı bulunan beş şey vardır. Kolik söz konusu olduğunda, bu kesinlikle insanlar size bunun geçeceğini söylediğinde güvenebileceğiniz bir ebeveynlik deneyimidir.


1. Bebek taşıyıcıya yatırım yapın

Bu kolik bebekler için yaygın bir sakinleştirici çözüm gibi görünüyor. Ya da en azından size biraz zaman kazandırır. Bebek size yakın ve elleriniz serbest, bu da onların sevimli küçük kulaklarına tatlı sözler fısıldayarak birkaç şey yapabileceğiniz anlamına geliyor.


2. Çocuk arabası yürüyüşü

Annem, bebek kız kardeşimde kolik olduğunda, çocuk arabasını oturma odasındaki bir tepenin üzerinden iterdi. Benim için yürümenin iyi yanı, ruh halimi biraz yükseltmesi ve odağımı çığlık atan bebeğimden uzaklaştırması ve garip bir şekilde bana da bir enerji artışı sağlamasıydı.


3. Eczacına danışın

Bebeklerin tam olarak bu tür semptomları gidermesi için tasarlanmış özel probiyotikler vardır. Denemeye değer olabilirler.


4. Sarılın

Sizin de ilginize ihtiyaç duyan daha büyük çocuklarınız olduğunda bunu yapmak ÇOK zordur. Ancak ten teması ve şarkı söylemek kolik bebekleri sakinleştirmeye gerçekten yardımcı oluyor.


5. Biraz destek alın!

Bir arkadaşınızdan ara sıra ziyaret etmesini isteyin. 15 dakikalık bir süre de siz de bir sürü işinizi halledebilirsiniz.


Diğer Yazılar

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

çocuklarda hipermetrop için gözlük

4 yaş oğlumda arpacık için gittiğimiz göz doktorunda rutin ilaçlı ölçüm yapıldı. Hipermetrop var gözlük kullanacak denildi. Bir gözü 3,25 bir gözü 2,75 çıktı ama daha düşük gözlük verdi. Çocukta bir b

Ekran Alıntısı.JPG