Hamilelikte diş problemleri nasıl tedavi edilir?

Tedavi gerektiren bir diş probleminiz varsa, diş hekiminizin hamile olduğunuzu bildiğinden emin olun. Durumunuza bağlı olarak, bebeğinizin doğumundan sonra tedavi için bekleyebilirsiniz.


Hamilelik sırasında güvenli olan tedaviler şunları içerir:


Ağrı kesiciler ve enfeksiyonları tedavi etmek için antibiyotikler gibi ilaçlar. Diş hekiminiz size hamilelik sırasında siz ve bebeğiniz için güvenli olan ilacı verebilir. Diş hekiminiz size ilaç reçete ederse, doğum öncesi doğum doktorunuza söyleyin. Onunla konuşmadan ilaç kullanmayın.


Lokal anestezi. Anestezi, ağrıyı azaltan veya önleyen ilaçtır. Lokal anestezi, diş dolgusu için ağzınızı uyuşturmak veya dişinizi çekmek gibi vücudun belirli bir bölgesinde kullanılır. Bu ilacın hamilelik sırasında kullanılması güvenlidir.


Hamilelik sırasında istediğiniz zaman diş tedavisi yaptırabilirsiniz. Çok acil olmayan diş tedavilerinizi ikinci üç aylık dönemde tedaviyi planlamaya çalışın.

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

çocuklarda hipermetrop için gözlük

4 yaş oğlumda arpacık için gittiğimiz göz doktorunda rutin ilaçlı ölçüm yapıldı. Hipermetrop var gözlük kullanacak denildi. Bir gözü 3,25 bir gözü 2,75 çıktı ama daha düşük gözlük verdi. Çocukta bir b

Ekran Alıntısı.JPG