Hamilelikte daha fazla uyumanın güvenli yolları

Her 10 anne adayından dokuzu hamilelik sırasında uyumakta zorluk çekiyor. Neyse ki, daha fazla uyabilmek için deneyebileceğiniz birçok şey var.


Yastık kullanmak yardımcı olabilir mi?


Hamilelik sırasında, bebeğinize en iyi kan akışını sağladığından, mümkünse yan tarafa dönüp uyumak en iyisidir. Üçüncü trimesterde yan yatarak uyumak ölü doğum riskini azaltır. Yine de bu pozisyonda rahat olmak zor olabilir, özellikle de karnınız büyüdükçe.


Yastıklar, büyüyen karnınızı desteklemek ve yatakta daha rahat olma konusunda yardımcı olabilir. Karnınızın altına bir yastık ve bacaklarınızın arasına başka bir yastık koymayı deneyin.


Ayrıca hamilelik için özel yapılmış yastıklar da alabilirsiniz. Pek çok şekil ve boyutta bulabilirsiniz ve başka yastıklarla birlikte kullanılabilirler. Yastık kullanımı sırtınız, boynunuz, karnınız, dizleriniz ve kalçalarınız gibi vücudunuzun kilit bölgelerindeki baskıyı desteklemeyi ve azaltmayı amaçlarlar.


Tek veya çift gebelik yastığı


Bu kama şeklindeki yastık, yan yattığınızda karnınızı desteklemek için tasarlanmıştır ve bazı kadınlar sırt ağrısına yardımcı olduğunu da söylerler. Çifte gebelik yastığı, aynı anda hem karnınızı hem de sırtınızı desteklemek için ayarlanabilir tırnaklarla tutturulmuş iki yastıktır.


Tam boy vücut yastığı


Bu yastıklar en az 1,5 m uzunluğundadır ve sırtınızı desteklemek ve karnınızı kucaklamak için tasarlanmıştır. Bazıları esnektir, bu nedenle onları size en uygun şekle getirebilirsiniz.

0 görüntüleme0 yorum

Sorularınızı yazınız

Yenidoğan, hamilelik, doğum ve doğum sonrası ile ilgili tüm sorularınızı buradan aratabilirsiniz.

Bebegimhasta.com