Hamilelik diş sağlığını etkiler mi?

Diş sağlığı (ağız sağlığı olarak da bilinir) ağzınızın, dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığıdır. Genel sağlığınızın önemli bir parçasıdır. Hamileyseniz, doğum öncesi bakımınızın (hamilelik sırasında aldığınız tıbbi bakım) önemli bir parçasıdır.


Hamile olmak ağız sağlığı sorunları riskinizi artırabilir ve bu sorunlar hamileliğinizi etkileyebilir. Örneğin, bazı çalışmalar diş eti hastalığı ile erken doğum arasında bir bağlantı olduğunu göstermektedir. Prematüre doğum, 37. gebelik haftasından önce çok erken gerçekleşen doğumdur. Prematüre bebekler, zamanında doğan bebeklere göre doğumda ve daha sonraki yaşamda daha fazla sağlık sorunu yaşayabilir.


Hamilelik sırasında ağzınıza, dişlerinize ve diş etlerinize iyi bakmak sağlıklı bir hamilelik ve sağlıklı bir bebek sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

diyetle meme reddi geçen var mı

Hatice Hiranur DişçekenBir sure bizde de oldu ara ara ama diyetle gecti sukur Hanım Oğuz ÜlkerSıkı diyet yaptığımda tekrar emmeye başladı ve kusmalarımız bitti. Allah yardımcınız olsun çok zor süreç