Hamile kalmak genellikle ne kadar sürer?

Genel olarak, doğurgan bir çiftin bir yıl içinde hamile kalma şansı yüksektir. Doğal olarak gebe kalmaya çalışan 100 çiftten:


20 bir ay içinde hamile kalacak

72 altı ay içinde hamile kalacak

84 bir yıl içinde hamile kalacak

92 iki yıl içinde hamile kalacak


Bu istatistiklerin yalnızca ortalama olduğunu unutmayın. Bazı çiftlerin aylık doğurganlığı yüksektir. Bu, herhangi bir ay içinde ortalama hamile kalma şanslarının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Muhtemelen birkaç ay içinde hızla hamile kalmaları muhtemeldir.


Diğer çiftlerin aylık doğurganlıkları düşüktür. Bu, herhangi bir ay içinde hamile kalma şanslarının ortalamanın altında olduğu anlamına gelir. Hamile kalmaları muhtemelen daha uzun sürer.


Yaşınız da bir fark yaratıyor. 20'li yaşların başındaki kadınlar doğurganlığın zirvesindedir, bu nedenle her döngüde ortalama hamile kalma şansı daha yüksektir. Bir kadının doğurganlığı doğal olarak 30'lu yaşların ortasından sonlarına doğru azalır.


Hamile kalmanın iki yıla kadar sürmesi bazı çiftler için normaldir. Sana oluyorsa normal olmaktan uzak gelebilir. Ancak bu, doğurganlık sorununuz olduğu anlamına gelmez. Bir yıl içinde hamile kalmayan çiftlerin yaklaşık yarısı, denemeye devam ederlerse ertesi yıl hamile kalacaktır.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

çocuklarda hipermetrop için gözlük

4 yaş oğlumda arpacık için gittiğimiz göz doktorunda rutin ilaçlı ölçüm yapıldı. Hipermetrop var gözlük kullanacak denildi. Bir gözü 3,25 bir gözü 2,75 çıktı ama daha düşük gözlük verdi. Çocukta bir b

Ekran Alıntısı.JPG