Hamile kalma şansımı ne artırabilir?

Sizin ve eşinizin en iyi bebek yapma durumunda olduğunuzdan emin olun. Ancak düzenli, korunmasız seks yapmak anahtardır. Haftada bir sık ​​sık yeterli olmayabilir. Bunun yerine, iki günde bir veya üç günde bir seks yapmayı hedefleyin.


Tam olarak ne zaman yumurtladığınızı tespit etmenin ve o zaman seks yapmanın yardımcı olduğunu duymuş olabilirsiniz. Elbette bu teknikte bazı gerçekler var. Adet döngünüzün en doğurgan olduğunuz günlerde hamile kalma şansınız çok daha yüksektir.


Bununla birlikte, doğurganlık uzmanları yumurtlamayı tespit etmek için karmaşık teknikler kullanmamanızı ve ardından cinsel yaşamınızı her döngüde belirli günlere zamanlamanızı tavsiye ediyor. Bir bebek için denemeyi olması gerekenden daha stresli hale getirebilir ve doğal olarak hamile kalma şansınız, döngünüz boyunca her iki veya üç günde bir seks yaptığınızdan daha yüksek olmayacaktır.


Bazen işiniz veya yaşam tarzınız düzenli seksi zorlaştırır. Hayatınızı ele geçirmeyecek, deneyebileceğiniz daha basit teknikler var. Örneğin, yumurtlama tahmin kitlerini kullanabilir veya daha basit olarak, servikal mukus artışı gibi doğurgan olduğunuza dair daha belirgin işaretlerden bazılarını öğrenebilirsiniz. Daha sonra, en doğurgan olduğunuzda altı gün boyunca en az bir veya iki kez seks yaptığınızdan emin olmaya çalışabilirsiniz.


Genel olarak, doğurganlık uzmanları tarafından daha rahat bir yaklaşım önerilmektedir. Birkaç günde bir korunmasız seks yapmak, yumurtladığınız zaman her zaman doğru yerde bir sperm kaynağı olacağı anlamına gelir. Basitçe rahatlamak ve aşk hayatınızın tadını çıkarmak, şansınızı artırmanın en iyi yolu olabilir.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

çocuklarda hipermetrop için gözlük

4 yaş oğlumda arpacık için gittiğimiz göz doktorunda rutin ilaçlı ölçüm yapıldı. Hipermetrop var gözlük kullanacak denildi. Bir gözü 3,25 bir gözü 2,75 çıktı ama daha düşük gözlük verdi. Çocukta bir b

Ekran Alıntısı.JPG