Hızlı hamile kalma: Hızlı hamile kalma için 9 ipucu

Birinci Adım: Sigarayı Bırakın

Sigara içmenin kadınlarda ve erkeklerde doğurganlığı azalttığı bilinmektedir. Gebe kaldığınızda hala sigara içiyorsanız, bebeğiniz için de tehlikelidir.


İkinci Adım: Birlikte Egzersiz Yapın

Fit olmak doğurganlığınızı artırmanın harika bir yoludur. Egzersiz yapmaya alışkın değilseniz, gününüze daha fazla hareket katarak başlayın. Örneğin, otobüsten bir durak önce inmeyi veya asansör yerine merdivenleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca birlikte dans kursuna gitmekten veya koşmaya başlamaktan da keyif alabilirsiniz.


Yine de aşırıya kaçmayın. Yorucu bir şekilde egzersiz yapan kadınlar (profesyonel sporcular gibi) bazen bunun adet döngüsünü engellediğini fark ederler ve bu da doğurganlık için kötü olabilir. Dönemleriniz düzensizse veya hiç adet döneminiz yoksa, daha ılımlı bir egzersiz rejimine geri dönmeyi deneyin.


Üçüncü Adım: Sağlıklı Beslenin

Yiyecek ve doğurganlık birbirine bağlıdır. Her ikiniz de sağlıklı ve dengeli bir diyet uygularsanız, hamile kalma şansınızı artırabilirsiniz. Bebek yapmaya çalışan erkekler ve kadınlar için en iyi yiyecekleri bulun.


Dördüncü Adım: Rahatlayın

Gebe kalmaya çalışmak stresli olabilir. Ara sıra ortaya çıkan biraz stres tamamen normaldir ve şansınızı etkilememelidir. Bununla birlikte, uzun süreli veya şiddetli stres, hem erkekler hem de kadınlar için gebe kalmayı zorlaştırabilir, bu nedenle, yapabildiğiniz zaman bunu kolaylaştırmaya çalışın.


Birbirinize rahatlatıcı bir masaj yapın, derin nefes egzersizleri deneyin veya dışarıda eğlenceli bir yemeğin tadını çıkarın. Sakin ve rahat hissetmenize yardımcı olan şey.


Beşinci Adım: İçkinizi Azaltın

Özellikle hamile olduğunuzu fark etmeden önceki ilk haftalarda, gebe kaldıktan sonra çok fazla içerseniz, alkol bebeğinize zarar verebilir. Aşırı içki içmek erkeklerde doğurganlığı da azaltabilir. Bu nedenle, bebek sahibi olmayı planlamaya başlar başlamaz, hem sizin hem de partnerinizin alkolden uzak durmanız veya en azından kesmeniz en iyisidir.


Altıncı Adım: Serin Tutun!

Testisler çok ısındığında ürettikleri sperm zarar görür. Uzun süre oturmak, diz üstü bilgisayar kullanmak ve sıcak ortamlarda çalışmak sperm üretimini etkileyebilir. Dar iç çamaşırlarının doğurganlık sorunlarına katkıda bulunduğu öne sürüldü, ancak bunun için çok fazla kanıt yok.


Bir baba olmayı umuyorsanız, dizüstü bilgisayarınızı bir masaya koymak ve gevşek boksörler giymek bir fark yaratabilir.


Yedinci Adım: Birlikte uzaklaşın

Bir tatil ve hatta uzun bir hafta sonu kaçamağı, stresi azaltmak ve birlikte dinlendirici bir zaman geçirmek için tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Aslında, bazı ebeveynler "hamile kalma aylarının" veya "üreme tatillerinin" hamile kalmanın anahtarı olduğuna yemin ederler.


Sekizinci Adım: Ayağınızı gazdan çekin

Bazı çiftler için gebe kalmaya çalışmak, seksi bir zevkten çok bir angarya dönüştürebilir. Bu size tanıdık geliyorsa, bir süre bereketli pencereleri unutun ve partnerinizle bir randevu atmosferini yeniden canlandırmaya çalışın. Televizyonun önünde bir gecenin nereye varacağını kim bilebilir?


Dokuzuncu Adım: Düzenli Ama Düzenlenmemiş Seks Yapın

Hepimizin bildiği gibi, seks yapmak en önemli şeydir! Bazen ne zaman yumurtladığınızı bilmenize yardımcı olsa da, ay boyunca her iki günde bir ila üç gün seks yapmak size hamile kalmanız için en iyi şansı verecektir.

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

diyetle meme reddi geçen var mı

Hatice Hiranur DişçekenBir sure bizde de oldu ara ara ama diyetle gecti sukur Hanım Oğuz ÜlkerSıkı diyet yaptığımda tekrar emmeye başladı ve kusmalarımız bitti. Allah yardımcınız olsun çok zor süreç