Gögüs Meme Kanserinin Nedenleri Nelerdir

Doktorlar, meme kanserinin bazı meme hücrelerindeki anormal şekilde büyümeye başladığında ortaya çıktığını bilirler. Bu hücreler, sağlıklı hücrelere göre daha hızlı bölünür ve bir yumru veya kitle oluşturur. Hücreler göğsünüzden lenf düğümlerinize veya vücudunuzun diğer bölgelerine yayılabilir (metastaz yapabilir).


Meme kanseri, çoğunlukla süt üreten kanallardaki hücrelerle başlar. Meme kanseri, lobüller adı verilen glandüler dokuda veya memedeki diğer hücrelerde veya dokularda da başlayabilir.


Araştırmacılar, meme kanseri riskinizi artırabilecek hormonal, yaşam tarzı ve çevresel faktörleri belirlediler. Ancak risk faktörü olmayan bazı kişilerin neden kanser geliştirdiği, ancak risk faktörü olan diğer kişilerin neden kanser geliştirmediği açık değildir. Göğüs kanserine genetik yapınız ve çevrenizin karmaşık bir etkileşiminden kaynaklanması muhtemeldir.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

çocuklarda hipermetrop için gözlük

4 yaş oğlumda arpacık için gittiğimiz göz doktorunda rutin ilaçlı ölçüm yapıldı. Hipermetrop var gözlük kullanacak denildi. Bir gözü 3,25 bir gözü 2,75 çıktı ama daha düşük gözlük verdi. Çocukta bir b

Ekran Alıntısı.JPG