Erkekler için doğurganlık diyeti nasıl yapılır

Bir baba adayı olarak yediğim ve içtiğim şey önemli mi?

Sağlıklı bir diyet yemek ve bol miktarda egzersiz yapmak, sperminizi en iyi durumda tutmanıza yardımcı olacaktır. Yani gebe kalmaya çalışıyorsanız, şimdi bazı olumlu yaşam tarzı değişiklikleri yapmayı düşünmenin tam zamanı.


Baba adayı için sağlıklı beslenme nedir?


Diyetiniz anne adayının diyeti kadar dengeli, çeşitli ve besleyici olmalıdır. Her gün tüm yiyecek gruplarından çok çeşitli yiyecekler yiyin:


En az beş porsiyon farklı meyve ve sebze. Bunlar taze, dondurulmuş, konserve veya kurutulmuş olabilir ve her gün beş porsiyonunuzdan biri için meyve veya sebze suları veya tatlılar sayılabilir.

Lif ve karbonhidratlar için kepekli tahıllar ve patateslerin yanı sıra önemli vitamin ve mineraller. Buna kepekli ekmek, esmer pirinç ve tam tahıllı makarna ve tahıl dahildir.

Her öğünde yağsız et ve balık, yumurta ve fasulye ve mercimek gibi bakliyat gibi bir miktar protein ekleyin. Bir porsiyon yağlı balık dahil haftada en az iki porsiyon balık yemeye çalışın.

Yarı yağsız süt, yoğurt ve peynir gibi bazı az yağlı süt ürünleri. Bazı yoğurtların şekerle paketlenebileceğini unutmayın, bu nedenle düşük şekerli versiyonları tercih edebilirsiniz.


Bu yönergelere uymak ve sağlıklı bir kiloda kalmak, iyi bir besin yelpazesi almanızı sağlayarak sperminizin sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

diyetle meme reddi geçen var mı

Hatice Hiranur DişçekenBir sure bizde de oldu ara ara ama diyetle gecti sukur Hanım Oğuz ÜlkerSıkı diyet yaptığımda tekrar emmeye başladı ve kusmalarımız bitti. Allah yardımcınız olsun çok zor süreç