En doğurgan olduğum zamanı nasıl bileceğim?

Yumurtlamaya giden günlerde ve gün içinde doğurgan olacaksınız. Hesaplayıcımız bunun ne zaman olabileceğine dair iyi bir tahmin verecektir, ancak aşağıdaki gibi yumurtlamanın belirti ve semptomlarını da kontrol etmek isteyebilirsiniz:


Bazal vücut ısısı


Bazal vücut ısınız (BBT), sabah ilk iş sıcaklığınızdır. Birçok kadın yumurtlamadan kısa bir süre sonra vücut ısısında bir artış görür, bu nedenle bu yumurtladığınızın bir işareti olabilir.


Servikal mukus


Servikal mukus (CM) çoğu kadının ürettiği doğal vajinal akıntıdır. Renk ve doku ay boyunca değişebilir. Yumurtlama zamanı civarında, servikal mukusunuz biraz çiğ yumurta akı gibi temiz ve kaygan olabilir.


Serviksinizdeki değişiklikler


Ay boyunca rahim ağzınızın konumu ve dokusu değişir. Bu aynı zamanda ne zaman yumurtladığınızı da gösterebilir. Yumurtlama zamanı civarında, serviksin genellikle kısa, yüksek, açık ve ıslak olduğu söylenir.


0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

diyetle meme reddi geçen var mı

Hatice Hiranur DişçekenBir sure bizde de oldu ara ara ama diyetle gecti sukur Hanım Oğuz ÜlkerSıkı diyet yaptığımda tekrar emmeye başladı ve kusmalarımız bitti. Allah yardımcınız olsun çok zor süreç