Doğumdan sonra kilo vermek ne kadar sürer?

Doğum yaptıktan sonraki ilk birkaç gün içinde hızlı bir şekilde biraz kilo vereceksiniz. Hamileliğin sonlarında taşıdığınız fazla su çişinizde ve terlemenizden çıkarılır. Kan seviyeniz normale döner ve rahminiz küçülür.


Bundan sonra kilo kaybı yavaşlama eğilimindedir. Sorun değil, çünkü yavaşça kaybederseniz kiloları uzak tutma olasılığınız artar. Sağlıklı beslendiğiniz ve aktif kaldığınız sürece kilonuz yavaş yavaş düşmeye devam edecektir.


Bebeğinizi doğurduktan hemen sonra vücudunuz hamilelik öncesi şekline geri dönmezse hayal kırıklığına uğramayın. Vücudunuz ana hamilelik ve doğum sürecinden geçmiştir ve iyileşmek için zamana ihtiyacı olacaktır.


Vücudunuzun hamilelikte depoladığı ekstra yağ, emzirmeye yardımcı olmak için enerji olarak kullanılır. Emzirmek kilo vermenize yardımcı olsa da, özellikle altı ay veya daha uzun süre emziriyorsanız, kilo kaybınızın çoğu diyetinize ve her gün ne kadar aktif olduğunuza bağlıdır.


Karnınızın doğumdan sonra biraz gevşek ve kırışık olması normaldir. Ancak yardım etmek için yapabileceğiniz şeyler var.


Kendinizi hazır hissettiğiniz anda pelvik tabanınızı ve karın kaslarınızı çalıştırarak nazikçe başlayın. Bu egzersizlere erken başlamak, forma girmenize ve sizi sırt ağrısına karşı korumanıza yardımcı olacaktır.


Bulunduğunuz yere gelmeniz dokuz aylık hamileliğinizi aldı, bu nedenle vücudunuzun iyileşmesi için yaklaşık aynı miktarda zamana ihtiyacı olacak.


Yürüme veya yeni anneler için bir egzersiz sınıfına katılmak gibi sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz, kilo vermenize yardımcı olacaktır.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

çocuklarda hipermetrop için gözlük

4 yaş oğlumda arpacık için gittiğimiz göz doktorunda rutin ilaçlı ölçüm yapıldı. Hipermetrop var gözlük kullanacak denildi. Bir gözü 3,25 bir gözü 2,75 çıktı ama daha düşük gözlük verdi. Çocukta bir b

Ekran Alıntısı.JPG