Doğmadan önce bebeğinizin adını söylemenin artıları ve eksileri

Bebeğinizin adını seçmek heyecan verici ve büyük bir olaydır, peki bebek anne karnında iken ismini başkalarına söylemek doğru mudur?


Hem söylemeyi hem de söylememeyi tavsiye edecek çok şey var. Bu nedenle, kararınızı vermenize yardımcı olabileceği ümidiyle ismi sesli söylemenin artılarını ve eksilerini sizler için araştırdık.


1. Geri bildirim alacaksınız


Savunan Düşünce

Adı önceden paylaşmak ve Adı başkalarına yüksek sesle söylemek, kararınızı vermenize veya aklınıza gelmeyen ve pişmanlık duymak için yaşamadığınız bir şeye işaret etmenize de yardımcı olabilir.


Karşı düşünce

Yalnızca kişisel fikirlere dayalı olsalar bile olumsuz tepkiler alabilirsiniz. Ve bu görüşler bir kez ortaya çıktığında, görmezden gelmek oldukça zor olabilir, bu da isim seçiminizden şüphe etmeye başlamanıza neden olabilir.


2. Bağlanmaya yardımcı olabilir


Savunan Düşünce

Birçok anne, bebeklerini önceden adlandırılmış bir varlık olarak düşünmenin ve onları adıyla başkalarına söylemenin, hem rahimde hem de doğduklarında bağ kurmalarına yardımcı olduğunu fark eder.


Karşı düşünce

Hamileliğinizin tamamını, çocuğunuzun adını söyleyerek, çatılardan tüm ailenize ve arkadaşlarınıza haykırarak geçirebilir, ancak doğum yaptığınızda bebeğinizin ismini hakkını vermediğini düşünebilirsiniz.0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

çocuklarda hipermetrop için gözlük

4 yaş oğlumda arpacık için gittiğimiz göz doktorunda rutin ilaçlı ölçüm yapıldı. Hipermetrop var gözlük kullanacak denildi. Bir gözü 3,25 bir gözü 2,75 çıktı ama daha düşük gözlük verdi. Çocukta bir b

Ekran Alıntısı.JPG