Bebek yapmayı denemeden önce sigara içmeyi, içmeyi ve uyuşturucu almayı bırakmalı mıyım?

Güncelleme tarihi: 21 Eki 2020
Evet. Gebe kalırsanız, sigara ve alkol almak bebeğiniz için ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca düşük yapma riskinizi de artırır. Ve hamile kadınlar ve bebekleri için kesinlikle güvenli olan tek bir yasadışı ilaç yok.


Hamile kaldığınızda, hemen farkına varmanız pek olası değildir. Bu yüzden, bu zararlı maddeleri şimdi bırakmaya ve o önemli ilk günlerde ve haftalarda bebeğinizi korumaya değer.


Sigarayı bırakmak zor olabilir, ancak doğru yardımla başarılı olma olasılığınız dört kat daha fazladır. Doktorunuz sizi sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak özel bir plan geliştirmek için sizinle birlikte çalışacak olan yerel sigara bırakma servislerine sevk etmekten mutluluk duyacaktır. Ayrıca NHS Smokefree web sitesini ziyaret edebilir veya 0300123 1044 numaralı telefondan yardım hattını arayabilirsiniz.


E-sigara kullanarak vapingin gebe kalmanızı zorlaştırıp zorlaştırmayacağından emin olmak için yeterli araştırma yapılmadı. Yamalar ve pastiller gibi tek başına nikotin tüketmenin sigara içmekten daha güvenli olduğunu biliyoruz. Ancak e-sigaradaki diğer kimyasalların ne gibi etkileri olabileceğini bilmiyoruz. Bu yüzden güvenli oynamak için, sigarayı tamamen bırakmaya çalışmak en iyisidir.


Alkol söz konusu olduğunda, en güvenli şey ondan tamamen kaçınmaktır. Hamilelik sırasında ne kadar alkolün güvenli olduğunu bilmenin bir yolu yoktur. Bununla birlikte, ne kadar çok içerseniz, bebeğinizin uzun vadeli sağlık sorunları riskinin o kadar yüksek olduğunu biliyoruz. Yine, pes etmek için yardıma ihtiyacınız olduğunu hissederseniz, size tavsiyede bulunmaktan mutlu olacak doktorunuzla konuşun.


Herhangi bir yasadışı uyuşturucu alırsanız, doktorunuza bildirdiğinizden emin olun. Hepsini daha önce görmüş olacak, bu yüzden sizi yargılamayacak. Bunun yerine, bebeğinize hayata sağlıklı bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olmak için sizi ekstra destek için yönlendirecektir.


Diğer Yazılar


sigara kullanıyorum sigara çocuk düşürmeye sebep olur mu
hamilelikte sigara kullanimi ve kullananlar
sigara içenler hamile kalabilir mi


3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

çocuğum 6 aylık bronsıt olmuş galıba doktora götürdüm bugün 3 günü ilerlemiş dedi hava antıbiyotık ve ampul şeklinde ilaç verdi acaba bu çok sürer mi çok kötü öksürüyor ve çok huysuz çabuk geçirmenin

5 yaşında oğlum var ateşi 2 gündür düşmek bilmiyor. Doktora götürdük takip edin dedi ilaç dolfen verdi ama Bi türlü kendine gelemiyor. Bu inatcı ateş nasıl gecer mahvoldu oğlum Nilgun Ay Susuz birakma