Bebek yapmak için çalışırken herhangi bir gıda takviyesi almalı mıyım?

Bebek yapmayı denemeye karar verir vermez, 400 mikrogram (mcg) folik asit içeren günlük bir takviye almaya başlayın. Folik asit almanın, spina bifida gibi nöral tüp kusurları riskini büyük ölçüde azalttığı bulunmuştur.


Hamileliğin ilk haftalarında yeterli folik asit bulundurmak özellikle önemlidir. Bu, doğmamış bebeğinizin beyninin ve sinir sisteminin ilk geliştiği zamandır. Bu noktada hamile olduğunuzu bile fark etmeyebilirsiniz, bu yüzden denemeye başlar başlamaz folik asit almaya başlamalısınız.


Folik asit takviyelerini eczanelerden satın alabilirsiniz. Bir multivitaminin parçası olarak folik asit almayı seçerseniz, hamile kadınlar için uygun olduğundan ve A vitamini içermediğinden emin olun.Çok fazla A vitamini, alırken hamile kalırsanız bebeğinize zarar verebilir.


Bazı insanlar diğerlerinden biraz daha fazla folik aside ihtiyaç duyar. Aşağıdaki durumlarda 5mg (5000mcg) takviyesi için reçete alma konusunda doktorunuzla konuşun:


ailede nöral tüp kusurları öyküsü var veya eşiniz var

daha önce nöral tüp defekti olan bir bebek gebe kaldıysanız

diyabet var

çölyak hastalığı var

epilepsi için ilaç al

BMI 30'un üzerinde


Tüm yetişkinler gibi, 10 mcg D vitamini içeren günlük bir desteğe ihtiyacınız olacak.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

çocuğum 6 aylık bronsıt olmuş galıba doktora götürdüm bugün 3 günü ilerlemiş dedi hava antıbiyotık ve ampul şeklinde ilaç verdi acaba bu çok sürer mi çok kötü öksürüyor ve çok huysuz çabuk geçirmenin

5 yaşında oğlum var ateşi 2 gündür düşmek bilmiyor. Doktora götürdük takip edin dedi ilaç dolfen verdi ama Bi türlü kendine gelemiyor. Bu inatcı ateş nasıl gecer mahvoldu oğlum Nilgun Ay Susuz birakma