Bebek yapmak için çalışırken herhangi bir gıda takviyesi almalı mıyım?

Bebek yapmayı denemeye karar verir vermez, 400 mikrogram (mcg) folik asit içeren günlük bir takviye almaya başlayın. Folik asit almanın, spina bifida gibi nöral tüp kusurları riskini büyük ölçüde azalttığı bulunmuştur.


Hamileliğin ilk haftalarında yeterli folik asit bulundurmak özellikle önemlidir. Bu, doğmamış bebeğinizin beyninin ve sinir sisteminin ilk geliştiği zamandır. Bu noktada hamile olduğunuzu bile fark etmeyebilirsiniz, bu yüzden denemeye başlar başlamaz folik asit almaya başlamalısınız.


Folik asit takviyelerini eczanelerden satın alabilirsiniz. Bir multivitaminin parçası olarak folik asit almayı seçerseniz, hamile kadınlar için uygun olduğundan ve A vitamini içermediğinden emin olun.Çok fazla A vitamini, alırken hamile kalırsanız bebeğinize zarar verebilir.


Bazı insanlar diğerlerinden biraz daha fazla folik aside ihtiyaç duyar. Aşağıdaki durumlarda 5mg (5000mcg) takviyesi için reçete alma konusunda doktorunuzla konuşun:


ailede nöral tüp kusurları öyküsü var veya eşiniz var

daha önce nöral tüp defekti olan bir bebek gebe kaldıysanız

diyabet var

çölyak hastalığı var

epilepsi için ilaç al

BMI 30'un üzerinde


Tüm yetişkinler gibi, 10 mcg D vitamini içeren günlük bir desteğe ihtiyacınız olacak.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kizim 15 gündür neocate alerji mamasini yiyor

Kizim 15 gündür neocate alerji mamasini yiyor bugun hastanede işlerim vardı eşime biraktim yanlisikla diger mamasindan vermiş hipp çok üzüldüm bir sorun olur mu simdi neocate vericem ters tepki yapar

bebegime avakado pisik yapan var mi

bebegime avakado psik yapan varmi yaa ben anlamadim avakadodanmi yunurtadan kizima bir sey alerji yapiyor pisik mantar donuyor doktor avakadonyagli olabilir dedj Selvin Ünal Tandoğan İkisini bır arada

Sorularınızı yazınız

Yenidoğan, hamilelik, doğum ve doğum sonrası ile ilgili tüm sorularınızı buradan aratabilirsiniz.

Bebegimhasta.com