top of page

Bebek ve çocuk ereksiyonları hakkında bilmek istediğiniz her şey

Ereksiyon, sağlıklı bir erkek için doğal bir işlevdir, ancak bebeklerde ve küçük erkek çocuklarda meydana gelmeye başladığında, biraz endişe verici olabilir özellikle anneler için! İşte çocuklarda ereksiyon hakkında bilmek istediğiniz her şey.


Erken kalkanlar


Bir erkek bebek çok erken yaşlardan itibaren ereksiyon yaşamaya başlayabilir, ancak kesin konuşmak gerekirse hala rahimdeyken bile bunu yaşarlar! Bebeğinizi bezini değiştirirken ya da banyo yaparken bu durumu görürseniz şok olmayın. Küçük çocuklar büyüdükçe ve daha hareketli hale geldikçe, doğal olarak vücutlarını keşfedecekler, penislerine dokunmak ve hatta onu dikleştirmeye çalışmak da dahil.


Dolayısı ile, hem bebeklerin hem de küçük çocukların sık sık ereksiyon olması oldukça yaygındır. Bununla birlikte, yetişkin ereksiyonlarından farklı olarak, boşalmaya neden olmazlar. Bu, ortalama olarak 11 yaş ve üstü olan ergenliğe kadar olmaz.


Neden olurlar


Çocuklarda ereksiyonun birçok farklı nedeni vardır ve bunların hepsi cinsel değildir. Yenidoğanlarda genellikle görünür bir neden yoktur - bu sadece onları değiştirdiğinizde cinsel organlarına çarpan hava olabilir veya belki de mesaneleri dolmuştur ve idrara çıkmaları gerekir.


İlk başta görmek biraz şok edici olsa da endişelenmenize gerek yok. Tamamen normaldir ve aşağıda her şeyin düzgün çalıştığının iyi bir işaretidir.


Ancak daha büyük bebeklerde ve yeni yürümeye başlayan çocuklarda ereksiyon, penislerine dokunmaları, sürtmeleri veya penisleriyle oynamalarının bir sonucu olabilir, çünkü egzersiz yaptıklarında bu zevk verir. Yine, bu tamamen normaldir ve caydırılmamalıdır. Ancak bunu yönetmeye yardımcı olmanın bazı yolları vardır, böylece siz, onlar veya başka biri için rahatsızlık verici veya utanç verici olmasın.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

çocuğum 6 aylık bronsıt olmuş galıba doktora götürdüm bugün 3 günü ilerlemiş dedi hava antıbiyotık ve ampul şeklinde ilaç verdi acaba bu çok sürer mi çok kötü öksürüyor ve çok huysuz çabuk geçirmenin

5 yaşında oğlum var ateşi 2 gündür düşmek bilmiyor. Doktora götürdük takip edin dedi ilaç dolfen verdi ama Bi türlü kendine gelemiyor. Bu inatcı ateş nasıl gecer mahvoldu oğlum Nilgun Ay Susuz birakma