Bebek için gerçekten ihtiyacınız olan şeyleri satın alın

Piyasada bu kadar bebek ürünüyle, gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu ve neyin güzel bir olduğunu bilmek zor olabilir. İşte size alışveriş listenizde yardımcı olacak temel bilgilerin bir özeti.


Bebek giysileri


En az sekiz hepsi bir arada takım elbise çok kullanışlı olacaktır. Küçük bebekler ilk birkaç ay boyunca bunlarla yaşama eğilimindedir ve kışın altına bir yelek ve soğuksa üstte bir hırka dışında başka bir şey giymeye gerçekten gerek yoktur.

Vücut kıyafeti olarak da bilinen en az altı yelek, altlarında zarf boyunları ve poppers ile. Bunlar, hepsi bir arada aygıtların altına veya sıcaksa kendi başlarına takılabilir. Yılın farklı dönemleri için kısa ve uzun kollu modeller mevcuttur.


Ekstra bir giysi katmanı sağlamak için bir veya iki hırka.


Kış mevsimindeyse, bebeğinizin bir palto veya hepsi bir arada takım elbiseye ihtiyacı olabilir. Arabada çok fazla zaman geçirirseniz çok kalın olmayan bir tane seçin, aksi takdirde bebeğinizin çok ısınması riski vardır.

Kışın yumuşak, rahat bir şapka vazgeçilmez olacaktır. Bebeğiniz erken doğmuşsa veya yazın havalar soğuksa, pamuklu jarse çekmeli şapka da kullanışlıdır.

Bebeğinizin ayaklarını kapatan hepsi bir arada takımları seçerseniz, çoraplara ihtiyacınız olmayacak. Zaten yeni doğan bebeklere çok zarar veriyorlar ve düşmeye ya da kaybolmaya devam ediyorlar!


Bebek bezleri


Yeni doğan bebeklerin bezlerinin günde 10 ila 12 kez değiştirilmesine ihtiyacı olacağından, en azından ilk birkaç gün boyunca devam etmenizi sağlayacak kadar satın alın. Ayrıca bebek bezi torbalarına ve ıslak mendillere (veya pamuk yüne) ihtiyacınız olacaktır.

Yeniden kullanılabilir bebek bezlerini kullanmayı planlıyorsanız, yeni doğan bebeğinize uygun en az 15 adet bebek bezine ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca bir kova (bebek bezi kovası), bebek bezi astarları ve biraz bebek bezi sterilizatörüne ihtiyacınız olacak. İlk haftalarda yıkamada geride kalmanız durumunda, elinizin altında en az bir paket tek kullanımlık bebek bezi bulundurmak da muhtemelen iyi bir fikirdir.


Besleme ekipmanları


Emziriyorsanız, emzirme sütyenlerine ve göğüs pedlerine ihtiyacınız olacaktır.

Biberonla besliyorsanız biberonlar, emzikler, biberon fırçaları ve bir sterilizatör veya başka bir sterilizasyon yöntemi çok önemlidir. Pamuklu önlükler de faydalı olabilir.

Bebeğimin yatağı için neye ihtiyacım var?

Musa sepeti, beşik veya bebek karyolası.

Bebeğiniz doğruca bir bebek karyolasına gidiyorsa, çarşaflara ve hücresel battaniyelere veya gömme bir alt çarşaf ve bir bebek uyku tulumuna ihtiyacınız olacaktır. Bebeğinizin bir Musa sepeti veya beşiği olacaksa, üç çarşaf veya dört çarşaf ve birkaç çocuk arabası battaniyesine ihtiyacınız olacaktır.


Bebek karyolasına uyan bir yatak


Hafif, pamuklu bir jarse veya pamuklu bir şal, bebeğinizin ilk haftalarda aşırı ısınmadan güvende hissetmesi için kullanışlıdır.


Bebek Banyosu


Bir bebek banyosu yararlı olabilir, ancak alan sınırlıysa çok fazla yer kaplarlar. Yeni doğmuş bir banyo desteği bebeğinizi güvenli bir şekilde ana banyoda tutacaktır ve çok daha ucuzdur.

Bebek havluları kullanışlıdır, ancak gerekli değildir. Bebekler de küçük bir banyo havlusuna sarılmış rahattır.


Bebeğinizin hassas cildini, pamuklu bezleri ve / veya pamuk yünü korumak için yumuşak, sıvı bir bebek temizleyici veya banyo yumuşatıcı.


Bebek Taşıma


Düz duran bir çocuk arabası, bebek arabası veya bebek arabası yeni doğmuş bebekler için uygundur. Bir yağmur örtüsüne ve yazın bir güneş şemsiyesine ihtiyacınız olacak.

Bebeğiniz araba ile seyahat edecekse, arkaya bakan bir araba koltuğu. Otomobil için güneşlikler de yaz aylarında kullanışlıdır.


Diğer bebek ürünleri


Evden ne zaman çıkarsanız yanınızda götürmeniz gereken tüm parçaları ve parçaları taşımak için bez değiştirme çantası şarttır. Islak mendil, bol miktarda bebek bezi ve bebeğinizin biberonu (eğer biberonla besliyorsanız) için alt değiştirme minderi ve boşluklu bir çanta seçin. Çok organize iseniz, bol bölmeli bir çanta tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde, daha basit bir stil seçin, çünkü bu hayati, ancak gömülü öğeyi aramak için çok fazla zaman harcayabilirsiniz!

Muslin karelerinin çok sayıda kullanımı vardır. Onlar olmadan evden çıkmayın! Giysilerinizi kaçınılmaz bebek hastalarından ve sopalarla paspaslamaktan korumanın yanı sıra, bebeğinizin başını dinlemesi için yumuşak bir yüzey sağlarlar.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

çocuğum 6 aylık bronsıt olmuş galıba doktora götürdüm bugün 3 günü ilerlemiş dedi hava antıbiyotık ve ampul şeklinde ilaç verdi acaba bu çok sürer mi çok kötü öksürüyor ve çok huysuz çabuk geçirmenin

5 yaşında oğlum var ateşi 2 gündür düşmek bilmiyor. Doktora götürdük takip edin dedi ilaç dolfen verdi ama Bi türlü kendine gelemiyor. Bu inatcı ateş nasıl gecer mahvoldu oğlum Nilgun Ay Susuz birakma