Bebek denemeden önce aşı yaptırmalı mıyım?

Önlenebilir enfeksiyonların çoğu düşüklere veya doğum kusurlarına neden olabilir, bu nedenle aşılarınızın güncel olduğundan emin olun.


Halihazırda hangi aşıları yaptırdığınızdan emin değilseniz, yerel muayenehaneniz tıbbi kayıtlarınızı kontrol edebilir. Bir uygulama hemşiresi, kızamıkçık gibi bazı hastalıklara karşı aşı olup olmadığınızı öğrenmek için bir kan testi de yapabilir.


Kızamıkçıkta olduğu gibi canlı bir viral aşı ile aşı olmanız gerekiyorsa, gebe kalmaya çalışmadan önce aşıdan bir ay sonra beklemelisiniz. Vücudunuzun enjekte edilen virüsten kurtulmak için zamana ihtiyacı olduğu düşünüldüğü için bu bir önlemdir. Herhangi bir endişeniz varsa, uygulama hemşirenizle konuşun.


Hepatit B için yüksek risk grubundaysanız, bu hastalığa karşı da aşı olmayı seçebilirsiniz. Sahip olduğunuz tek aşı buysa, hemen denemeye başlayabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

çocuğum 6 aylık bronsıt olmuş galıba doktora götürdüm bugün 3 günü ilerlemiş dedi hava antıbiyotık ve ampul şeklinde ilaç verdi acaba bu çok sürer mi çok kötü öksürüyor ve çok huysuz çabuk geçirmenin

5 yaşında oğlum var ateşi 2 gündür düşmek bilmiyor. Doktora götürdük takip edin dedi ilaç dolfen verdi ama Bi türlü kendine gelemiyor. Bu inatcı ateş nasıl gecer mahvoldu oğlum Nilgun Ay Susuz birakma