Bebek denemeden önce aşı yaptırmalı mıyım?

Önlenebilir enfeksiyonların çoğu düşüklere veya doğum kusurlarına neden olabilir, bu nedenle aşılarınızın güncel olduğundan emin olun.


Halihazırda hangi aşıları yaptırdığınızdan emin değilseniz, yerel muayenehaneniz tıbbi kayıtlarınızı kontrol edebilir. Bir uygulama hemşiresi, kızamıkçık gibi bazı hastalıklara karşı aşı olup olmadığınızı öğrenmek için bir kan testi de yapabilir.


Kızamıkçıkta olduğu gibi canlı bir viral aşı ile aşı olmanız gerekiyorsa, gebe kalmaya çalışmadan önce aşıdan bir ay sonra beklemelisiniz. Vücudunuzun enjekte edilen virüsten kurtulmak için zamana ihtiyacı olduğu düşünüldüğü için bu bir önlemdir. Herhangi bir endişeniz varsa, uygulama hemşirenizle konuşun.


Hepatit B için yüksek risk grubundaysanız, bu hastalığa karşı da aşı olmayı seçebilirsiniz. Sahip olduğunuz tek aşı buysa, hemen denemeye başlayabilirsiniz.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kizim 15 gündür neocate alerji mamasini yiyor

Kizim 15 gündür neocate alerji mamasini yiyor bugun hastanede işlerim vardı eşime biraktim yanlisikla diger mamasindan vermiş hipp çok üzüldüm bir sorun olur mu simdi neocate vericem ters tepki yapar

bebegime avakado pisik yapan var mi

bebegime avakado psik yapan varmi yaa ben anlamadim avakadodanmi yunurtadan kizima bir sey alerji yapiyor pisik mantar donuyor doktor avakadonyagli olabilir dedj Selvin Ünal Tandoğan İkisini bır arada