bebeğimin gaita testinde kakada gizli kan çıktı

Sevgili anneler ( alarji konusunda bilgisi olanlar) Pamir üç aylık İlk aylar ( sindirememe gibi) inlemeli sesleri vardı ve pişik olmuştu Çocuk doktoru alarji durumuna karşı birinci ay süt diyeti yaptırdı ama herhangibir fark olmadığı için bıraktırdı. İkinci aydan üçüncü aya kadar diyet yapmadan gaz ve inlemelermiz tamamen bitti. Üçüncü ay rota aşısı olacağız ( alarjik ise rota bebeğin bağırsaklarını daha mahvediyormuş ) diye gaita testi istedi ve kaka da gizli kan çıktı Bana diyet yapıp yapmadığımı sordu Yapmadığımı söyledim Çünkü Pamir hiç huysuz değil Pişik ya da egzama yok Uykusu düzenli Kilo alımı üç ay da ( 3,800 doğduk şuna 8,500) Yaşadığım yerde alarji doktoru yok Bu paneli zamanı şehir değiştirerek doktora gitmek istemiyorum Sizce nasıl gözüküyor durumumuz? Ne yapmam lazım ? Rota aşısını gizli kan çıktığı için yaptırmamı söyledi.

Özlem Öztürk Oğlum 5 aylıktı alerjisini tam olarak öğrendiğimizde.teşhisi koyan doktor rota aşısını kendi yaptı.fakat şunu belirteyim oğlum bağırsakta gada kakada sorun yoktu.tammamen cilt tepkiliydi.diger aşılar için birşey söyleyemem ama,Rota aşısı çok önemli.her yıl Rota virüsten bir çok bebek,çocuk hastanede yatıyor.belki 5 çocuktan biri mutlaka bu hastalığa yakalanıyor.tedavisi genellikle hastanede yapılıyor.

Ece Günana İkan Merhaba şu an benim bebeğimi tarif ettiniz sanki birebir aynı şeyleri yaşadım. Benimde 3,5 aylık oğlun var. Gelişim çok güzel hiç bir sıkıntımız yoktu,inlemeler için doktorumuz gaz geçer demişti. 2. Ayda Sap gaz damlasına ilave prebiyotik damla kullandık. Geçti. (Bu arada anne Sütü alıyor.)taki 2. ayında rota aşısının ilk dozunu olana kadar. Olduktan sonra kakamız artmaya başladı daha sonra mukuslar olmaya başladı doktromuz aşıdan sonra normal geçer dedi ama nerdee daha sonra iki sefer çok minik iğne ucu kadar kan gördük kaka da. Hemen alerji doktoruna götürdük. Kakada gizli kanda pozitif çıktı. Çok küçük test sonuç vermez dedi alerji doktrumuz. Deneme Yanılma ile bulacağız dedi. Emin olmak için farklı bir alerji doktoruna daha gittik. Ben bu arada yumurtayı, patatesi kestim. Stresten sütümde azalma da oldu günde 2 sefer mama takviyesine başladık. Doktor mama vermeyeceksin sütü, yoğurdu, ayranı kesinlikle tüketme bu bu hafta dedi ben bunları uyguladım. ama çocuk aç mecbur normal mamayı verdim. Bugün kontrol vardı, yanındaki kendi alerji diyetisyeni ile birlikte gördüler. Kakamız düzelmeye başladı normal mama verdiğim halde. Bu hafta yoğurt başlayacaksın dediler. Hergün bir kaşık arttırarak bir hafta yiyeceksin, Baktık iyi gidiyoruz önümüzdeki hafta cevizi açacağız dedi. İlk diyettekiler yoğurt hariç devam ymurta kuruyemiş yok. Böyle giderse bir sonraki hafta cevizden sonra kontrol sıkıntı olursa haberleşeceğiz haftaya geleceksiniz dedi. Ama sıkıntı olursa bir müddet yoğurt, ayran, süt yasak olacak böyle devam edeceğiz dedi. Tip 2 alerjiye benziyor 9 ay 1 yaşında geçer merak etmeyin dedi. Bakalım bugün yoğurdu açtık. Ama süt olsa normal mamada şikayetlerimiz artardı diye düşünüyorum açıkçası. Tabi riske atmıyuruz doktor ne derse uyuyorum mamayı da bugün kestim. Aşıya gelince 12 yaşında kızım var küçücüktü rotadan 10 gün hastanede yattık ödüm kopuyor başına gelen bilir. O yüzden oğluma vurdurdum ama iki alerji doktoru da 2. Dozu asla vurdurma dedi. Alerjiyi tetiklediğini söylediler. Çocuk doktorumuz bakalım be diyecek. Ama Bariz rotadan sonra olduk biz. Deneme yanılma yap başka çare yok arada kakaya testte yaptır takip et. Bağırsak tepkili bebeklerde test doğru yanıt vermiyor dediler bilgin olsun. Allah herkesin evladına sağlık versin çok zor vallahi.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

6 aylık bebeğim 4 gündür kabızlık yaşıyor

Merhaba 6 aylık bebeğim 4 gündür kabızlık yaşıyor 5.ayımızda doktorumuzun önerisi üzerine ek gıdaya başlamıştık yavaş yavaş. Kabızlığı için ne yapabilirim yaşamış anneler tavsiyelerinizi bekliyorum Bu

Ekran Alıntısı.JPG