bebeğim 11 aylık ama ek gıdaya geçiremiyorum

Bebegim 11aylık ne kahvaltı ne yemek ne çorba hiç bişey yemiyo agzına alıyo iki çevirip çıkarıyo tepki göstermiyorum istemedigi zaman zorlamıyorum bazen kendi kendine bırakıyorum yemesi için yine aynı şekilde ısırıyo iki çevirip çıkarıyor. Yesin diye 3-4çeşit yemek yapıyorum meyve veriyorum kahvaltıda değişik altarnetifler sunuyorum ama nafile. Çok yoruldum sürekli mama içiyo. Vermiyorum mamayı yemek yesin diye ama aç kalıyo geceye kadar bu seferde huysuz oluyo dengesini bile kuramıyo açken uyuyamıyo mecbur veriyorum gece artık napıcagımı şaşırdım yoruldum. Nolur bi yol söyleyin.


Esra Sayin Öncelikle kolaylıklar dilerim bende iki evladımla bu konuda epey uğraştım .öncelikle kansızlık çok etkilio bi müsait vakitte baktırmanızı tavsiye ederim.birde ulaşabileceği biyere masanın üzerine sehpaya falan eliyle alıp yiyebileceği şeyler koyun tabakta bırakın kendi gidip gelip atsın ağzına belki kendi yerse keyif alır alışır piknik yapar gibi örtüler serin yere birlikte yiyelim diyin ..mesela ben misket köfteler hazırlar üstüne kürdan takardım tek tek koyardım biyere kızım kendi kendine yerdi ben versem yemezdi mesela deneyin bence Zehra Korkmaz ben de günde 600 cc kadar aptamil veriyorum mutlaka. ama her istediğinde değil bir düzen kurdum süt saatlerimiz var onun dışında ısrar etse de vermiyorum. hemen olmasa da zamanla düzene alışıyorlar Melisa Çiflikçi bebelac veriyorsanız ondan muhallebi filan yapıp verin çorbalarına katın yavaş yavaş alışır dediğiniz gibi zorlamadan Pelin Savcıoğlu diş mi çıkartıyor bırak mama içsin sorun olmaz aç kalmasın Merve Toprak İştahsız bebek ne yapsan yemiyor malesef. İlk kızım da çok iştahsızdı. Şırınga ile çorba içirdiğimi bilirim. Ama demir eksikliğinden kaynaklanıyormuş. Ve zamanla düzene biniyor. İki yaşına gelmesini beklemek gerekiyor. Efe Egemen Ertugrul Benim. Ikinci oğlum 2 yaşına kadar ağzına bi lokma.koymazdi sütten kesilince yemeye başladı masallah zayıf obur ikisine gore ama onlara bakarak en az o hasta olur bünyesi daaha dayanıklı Sevda Babar Merhaba 11 aylik bebeğinizin ana öğün olarak mamayı seçmesi normal durum daha cok kucuk siz her öğün yemek yemesi için uğraşmayın sizinle birlikte bebeginize de tabak hazırlayın önüne koyun yedigi kadar. IKI yaşına kadar devam sutu veya anne sutune verin. Her bebegin bir gecis dönemi oluyor sıkıntı yapmayın gelişimin de herhangi bir problem yoksa bunun için üzülmeyin.Saglicakla kalın.


Ayşe Kırıcı günde 750 ml i geçmeyecek şekilde mama verebilirsiniz benim bebeğimde mamasını çok seviyor, 750 ml i geçmeyecek şekilde veriyorum. biz bebelac gold kullanıyoruz. siz hangi mamayı veriyorsunuz Büşra Tezkan Kara Bebeklerde yeni bir yöntem var BLW deniliyor biliyorsunuzdur.Önüne koyun kendisi yesin Hem iştahı açılır hem de heveslenir.Bu aylarda süt ihtiyacı olduğu için ana öğünlerde devam sütü bebelac'ı hiç atlamadım.Siz mama ne veriyorsunuz,ne kadar içiyor ki.. Melike Soylu Akıner Benim bebeğimde ek gıdayı çok az yiyor. Dişlerinde çıkıyor çok zorlanıyor. 4 saat ara ile 180 cc aptamil mama veriyorum. Arzu T. Kırış kesinlikle içsin benim bebeğimde aptamil içti ve doktora bende sordum en iyisini yapıyor kemikleri güçlenir bağışıklığı güçlenir dedi. ek guda ömür boyu yicek zaten dedi.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Sorularınızı yazınız

Yenidoğan, hamilelik, doğum ve doğum sonrası ile ilgili tüm sorularınızı buradan aratabilirsiniz.

Bebegimhasta.com